Kritika jelent meg A mi kis városunk előadásunkról a Színházkritikusok Nemzetközi Egyesületének (International Association of Theater Critics) szaklapjában, a Critical Stages 21. számában. A Maria Zărnescu által jegyzett szöveg a produkció érzelemdús voltáról beszél, kiemeli a Barabás Árpád által megformált rendező interaktív játékát, valamint a színpadi tér és a tömegjelentek sajátosságait elemzi.
„Akárcsak az eredeti darab, A mi kis városunk is egy színház a színházban típusú előadás, amelyben a jeleneteket a Rendező fűzi össze, narrátorként és kommentátorként, illetve szociológusként és idegenvezetőként fellépve. Barabás Árpád olyan színész, akire bármilyen színházban igény lenne: jóképű, jó hangú, sármos, természetes, profi. Az ő feladata, hogy megtörje a színpad negyedik falát a nézőkkel való kapcsolatban, és hogy vezesse, mint egy emberszerű Isten, a városbeliek szertartásait: születés, házasság, halál, valamennyiük a szeretet által összekötve.”
Zărnescu kritikájában az előadás életigenléséről, a színház időt és teret átívelő megoldásairól, valamint kiemeli a produkció Pál Attila által szerzett zenéjét is.
„A fiatal Emily karakterének megadatik egy olyan esély, ami a halandóknak nem: visszatérhet a Földre egy napra. Egy vidám napot választ a múltjából: a tizenkettedik születésnapját. Így találkozni fogni anyjával és apjával, és talán jövendőbelijével is, de a városlakókkal egészen biztosan. Nemcsak megélni fogja: nézni fogja önmagát, amint megéli. Akárcsak a színházban…”
A Vladimir Anton rendezte produkciót a Legjobb előadás díjára jelölte a XXVIII. UNITER Gála, Ludmila Patlanjoglu, Maria Zărnescu, Călin Ciobotari színházkritikusokból álló jelölő-zsűrije. Jakab Tamást, a Tomcsa Sándor Színház színművészét a Legjobb pályakezdő díjra jelölte a Román Színházi Szövetség az előadásban alakított George Gibbs szerepéért. A díjátadóra a kialakult járványhelyzett miatt szeptember 21-én kerül sor.
Maria Zărnescu angol nyelvű színházkritikája ezen a linken olvasható.