A MASZÍN (Magyar Színházi Szövetség) 2020. január 21-25. között megszervezi a III. MAFESZT színházi seregszemlét, amelynek házigazdája ezúttal a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház lesz. A fesztivál a MASZÍN tagszínházainak repertoárjából kínál reprezentatív keresztmetszetet. Ennek ürügyén, az előadások, báb-, gyerekelőadások és további off-programok mellett kétnapos, workshop-pal összekötött találkozóra hívjuk azokat a színházi alkalmazottakat, irodalmi titkárokat, akik intézményeik kommunikációs- és pr-tevékenységeit látják el, illetve marketinggel és arculattervezéssel foglalkoznak. Január 22 és 23-án Keszeg Anna (PhD, egyetemi adjunktus Babes-Bolyai Tudományegyetem Kommunikáció, Közkapcsolatok és Reklám Intézet), illetve Csoma Nóra kommunikációs szakember fognak műhelyeket vezetni.
Január 22-én Keszeg Anna Történetmesélés és karriertervezés címen fog egy kétszer kétórás előadással összekötött foglalkozást tartani. A workshop célja, hogy az egyéni életcélok és az intézményi stratégiák között a történetmesélés technikája segítségével teremtsen kapcsolódási pontot. A tevékenység két részből áll: az első felében a személyes „márkánk”, szakmai énünk történeteivel fogunk dolgozni, a második részben pedig áthelyezzük a hangsúlyt arra, hogyan lehet e történeteinket és az intézmény fejlesztési terveit összeegyeztetni egymással. A workshop elején a történetmesélés technikájával ismerkedünk meg.
Január 23-án Csoma Nóra Hogyan kommunikáljunk színházként? címmel tart szintén kétszer kétórás előadással összekötött foglalkozást. Az előadás arról fog szólni, hogy a kulturális marketing alkalmazása során lehetővé válik, hogy az intézményünk kiemelkedjen a többi hasonló intézmény közül azáltal, hogy megismeri a fogyasztóinkat és azok igényeit, illetve kapcsolatba kerül velük és kielégíti elvárásaikat. Első körben megvizsgáljuk azt, hogy miből áll egy kommunikációs feladata és milyen gondolkodásmód segítheti munkáját, majd a tervezés szakaszait vesszük át részletesen konkrét színházi példával dolgozva. A foglalkozás második fele a tartalomgyártásról fog szólni: megnézzük azt, hogy milyen típusú eseményei vannak egy színháznak, és mindenikre kidolgozunk egy kommunikációs tervet. Beszélni fogunk arról is, hogy mit lehet csinálni krízishelyzetekben: mi történik, ha késik a tartalom, vagy nincs? Szó esik majd arról is, hogy milyen alternatívákkal lehet fenntartani a kommunikációt, illetve hogyan lehet kreatív tartalmat gyártani, és hogyan legyünk eredetiek?
A rendezvényen való részvételi díj 350 RON, ami fedezi a szállást két éjszákra, az étkezést és a műhely díját. A MASZÍN tagoknak a részvétel díjmentes.
A fesztivállal vagy a találkozóval kapcsolatos információk a pr@szinhaz.ro e-mailcímen igényelhetők.