A Tomcsa Sándor Színház február 3-án hétfőn, színpadi-stúdió körülmények között a Béka-királykisasszony c. ifjúsági előadását játssza, valamint újraindítja a színház SzinT nevet viselő színháznevelési projektjének előadás-feltáró foglalkozását. Ez alkalommal a Béka-királykisasszony c. előadás kapcsán ösztönözik a diákokat az önálló értelmezések létrehozására, a produkció által felvetett témák körüljárásával. A beszélgetéseket Fincziski Andrea és Bekő Fóri Zenkő színművésznők, valamint a SzinT program vendége, Varga Andrea pszichológus vezetik.
Az Orbán Balázs Általános Iskola 6. osztálya Hajdó Khell Noémi osztályfőnök kíséretében hétfőn vett részt színházi nevelési programunkban. A Béka-királykisasszony című ifjúsági előadásunkat követő levezető foglalkozásban a kisiskolások társulatunk színművészeivel közösen boncolgatták a férfi és a női lélek rejtelmeit.
A Tomcsa Sándor Színház 2018-ban Bekő-Fóri Zenkő és Fincziski Andrea színművészek kezdeményezésére indított SzinT – színházi nevelési program már számos előadásfeltáró foglakozás, műhelymunka után egy újabb fontos állomásához érkezett. A program megálmodóinak megkeresésére a budapesti színházi neveléssel foglalkozó módszertani műhellyel, a Nyitott Körrel sikerült egy hosszú távú, határon átívelő együttműködést kialakítaniuk.
A Bethlen Gábor Alap által támogatott program keretén belül a Nyitott Kör szakemberei a Tomcsa Sándor Színház vendégeként öt helyszínen tartottak komplex színházi nevelési előadást 2019. november 5. és 7. között. Az 6 -12 osztályos korosztálynak a „stréberséget” és az ebből fakadó kirekesztettséget fókuszba állító Stréber című előadást, az általános iskolásoknak az iskolai bántalmazást feldolgozó Gumicukor című előadást játszották az előre bejelentkezett osztályokkal.
Az együttműködés részeként műhelymunka keretén belül avatják be a Tomcsa Sándor Színház, SzinT programjában résztvevő színművészeket a tantermi előadás készesítésének műhelytitkaiba. A három szakaszos workshop végeredménye a székelyudvarhelyi színház saját osztálytermi előadásának létrehozása lesz, melyet várhatóan májusban mutat be társulat. Meszlényi-Bodnár Zoltán rendezésében az előadás olyan kérdéseket szeretne vizsgálni, többek között, mint: Hogyan tudok ellenállni a kollektív nyomásnak? Mi kell ahhoz, hogy megengedjem magamnak, hogy ne kövessem a közösséget? Hogyan tudok nemet mondani? Hogyan alakíthatom ki önálló gondolkodásomat a közösség mellett, vagy akár szemben vele? Befogadó/ elfogadó közösség vs. bántalmazó/ kirekesztő közösség?.