A budapesti Magyarság Háza meghívására kelt útra november végén az Udvarhely Bábműhely. Az intézmény Mesedélelőtt c. programja keretén belül a székelyudvarhelyi társulat két alkalommal lépett fel Budapesten a Rengeteg Ábel és Kürtős Kata kalandjai c. vásári bábjátékkal: november 28-án az Aranytíz Kultúrházban és 29-én a Pestújhelyi Általános Iskolában. “Nagy élmény volt ez a turné: találkoztunk udvarhelyről elszármazott budapestiekkel; az előadások utáni úgymond közönségtalálkozókon a gyerekek élvezték a hangszereket, bábokat megismerni! Nagyon örülünk a Magyarság Házával ápolt kapcsolatunknak, áprilisban visszük Az öreg király hagyatéka előadásunkat ugyanoda. Reméljük, azt is ekkora szeretettel fogadják, mint a mostanit.” – mondta Lukács Emőke, az Udvarhely Bábműhely vezetője a hétvégi turnéról.
A nézőket a bábjáték szereplői szórakoztatták, köztük a két főhős: a rettenthetetlen székely vitéz, Rengeteg Ábel és párja, az elbűvölő székely leány, Kürtős Kata. Kalandjaik során farkasszemet néztek az ördöggel, majd összetűzésbe kerültek a gonosz banyákkal, de Ábel és Kata, mesehősökhöz hűen, furfangos észjárásuknak köszönhetően felülkerekedtek minden eléjük gördített akadályon. Székely bábhőseink élményekkel teli útját gyerekek és szülők, diákok és tanárok egyaránt feszült figyelemmel követték.
Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy nem csupán a két kis bábnak volt része eseménydús kalandban, hanem a bábműhely tagjainak is, akikre az Udvarhely és Budapest közti hosszú és fárasztó táv megtétele után frissítően hatott a gyerekek érdeklődő, kíváncsi hozzáállása, valamint az Udvarhelyről elszármazott, most Budapesten élő személyekkel való találkozás. Az esemény sikerességét mi sem bizonyítja jobban annál, hogy a Magyarság Háza felkérte az Udvarhely Bábműhelyet Az öreg király hagyatéka című bábjáték vendégszereplés formájában történő előadására, amit jövő év áprilisára terveznek.
Az előadást Aracs Eszter írta, tervezte és rendezte magyar népesék nyomán. A bábjáték szereplőit László Kata, Lukács Emőke és Szűcs-Olcsváry Gellért bábművészek keltették életre. A zenét Pál Attila, a látvány-elemeket Karácsony Kinga szolgáltatta.