Újabb gyerekelőadással rukkolt elő a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház: a Csukás István meséi nyomán készített Hapci-szigetek című produkció egyfajta karanténmese, fogózkodót nyújthat gyerekeknek és szülőknek egyaránt, hogy hogyan lehet feldolgozni az elmúlt évet. Bemutató vasárnap.
Fotók: Erdély Bálint Előd
Mintha tudta volna, Csukás István Hapci-rakéta a Hókuszpókusz-szigetekre című meséje pontosan napjaink problémáját képezi le: betegség miatt a gyerekek nem mehetnek iskolába, elzártságukban pedig lélekben, a fantáziájukra hagyatkozva utaznak. A darab próbafolyamata még tavaly nyáron elkezdődött, házibemutató is volt, azonban a koronavírus-járvány okán bevezetett korlátozások ellehetetlenítették azt, hogy a nagyközönség is láthassa az előadást – elevenítette fel Dálnoky Réka, a színház művészeti vezetője.
A járványhelyzet enyhülésével most nyílt lehetőség arra, hogy Dávid Péter rendező vezetésével a társulat felfrissíthesse a darabot. „Családi előadás ez, egyfajta családterápia, hiszen kiutat mutat a jelenlegi helyzetünkből. Az elmúlt hónapokban megváltozott az együttlét, felértékelődtek az emberi kapcsolatok. Azt mutatja meg a mese, hogy a humor és a zene örök, hogy ezt még ez a furcsa helyzet sem tudja elrontani” – magyarázta a rendező.
Egyébként a próbafolyamat a társulat számára is terápiás erővel bírt – mesélte Győrfi Kata, a darab dramaturgja. „Abban az időszakban lehettünk együtt és csinálhattunk színházat, amikor keveseknek adatott meg a közösségi élmény. Ugyanakkor a tudat, hogy a bemutatót minden bizonnyal akkor nem tudjuk megtartani, nagy fokú szabadságot adott a csapatnak” – avatott be a színház munkatársa.
Forrás: Kovács Eszter/szekelyhon.ro