Te írtad a Rengeteg Ábel és Kürtős Kata kalandjait, részt vettél a bábkészítésben is, valamint te is rendezted az előadást. Hogyan kezdtél hozzá a munkához?
Igazából a székelyudvarhelyi születésű Soós Emőke keresett meg, aki jelenleg a Békéscsabai Napsugár Bábszínház oszlopos bábművésze, hogy nem rendeznék-e egy bábelőadást a Tomcsa Sándor Színház színészeinek Székelyudvarhelyen. Én pedig boldogan mondtam igent. A semmiből kellett kiindulni, nem volt konkrét történet, se elképzelés. Pontosabban annyi volt a kérés, hogy vidám, vicces legyen és minden korosztályt meg tudjunk célozni.
Így kerestem néhány vicces népmesét. Összegyűjtöttem vagy harmincat. Az első napokban felolvastuk a meséket, és pihenésként vásári bábelőadásokat néztünk az internetről, így a színészek megismerkedhettek a magyar Vitéz Lászlóval, Paprika Jancsival, az angol Punch-csal, az olasz Pulchinellával, vagy a portugál Don Robertóval… a színészeknek első találkozása volt a vásári hősökkel. Nekem pedig első találkozás volt a színészekkel.
A teljes interjú itt olvasható.